url چیست | بهینه سازی url سایت

url چیست | بهینه سازی url سایت

url چیست؟

اگر فکر می کنید url برای سایتها و موتورهای جستجو اهمیت چندانی ندارد ، 100٪ در اشتباه هستید زیرا url یکی از مهمترین عوامل موفقیت سئو است. داشتن آدرس اینترنتی مناسب یکی از مهمترین پارامترها در طراحی سایت است و گوگل به آن اهمیت می دهد.

url چه نام دارد؟

url چیست

URL چیست؟

URL مخفف Uniform Resource Locator است ، url اساساً همان آدرس یا صفحه سایت شما است و نیازی به توضیح زیاد ندارد ، هنگامی که شما به عنوان یک کاربر با آدرس آدرس سایت را وارد می کنید ، طبیعی است که شما با آدرس سایت وارد سایت شده اید.
آدرس اینترنتی چیست؟ آدرس اینترنتی ، همانطور که گفته شد ، Resource Locator است و به وضوح بیان می کند که با آدرس و محل منابع سایت و صفحات دسترسی به آنها سروکار دارد ، توجه داشته باشید که راه ارتباط بین لینک ها در فضای دیجیتال همان url ها است. url ها مکان فایل را در جایی در فضای میزبان برای ما تعیین می کنند.

چند نمونه url:

url و یا لینک اصلی سایت دیجی کالا

https://www.digikala.com

url و یا لینک صفحه خرید موبایل در سایت دیجی کالا

https://www.digikala.com/search/category-mobile-phone

با این مثال ، ممکن است اهمیت آدرس اینترنتی برای شما قابل درک باشد ، با این فرض که آدرس url مانند پلاک ساختمان است که در آن زندگی می کنید و نقش تعیین کننده ای در یافتن و آدرس دهی به شما دارد. اگر پلاک شما علامت گذاری نشده است ، آیا می توانید آدرس صحیح را به اطرافیان خود بدهید؟ در حقیقت ، url های خوب و کوتاه می توانند نقش تعیین کننده ای در افزایش یا کاهش ترافیک سایت شما داشته باشند.

راه های بهینه سازی url سایت

راه های بهینه سازی url سایت

برای بهینه سازی url سایت خود  می توانید چندین کار را انجام دهید که در ادامه به چند نمونه از راه های بهینه سازی Uniform Resource Locator سایت می پردازیم.

 1. کلمات کلیدی را در آدرس سایت خود قرار دهید.
 2. آدرس url سایتتان برای کاربران خوانا باشد.
 3. برای محتوا آدرس های متعددی را تصحیح کنید.
 4. از پارامترهای داینامیک استفاده نکنید.
 5. آدرس کوتاه بهتر از آدرس طولانی است.
 6. آدرس url را با عنوان صفحه هماهنگ کنید.
 7. از به کار بردن حروف اضافه در آدرس سایت خودداری کنید.
 8. علامت های نادرست را در آدرس سایت بکار نبرید.
 9. به کوچیک و بزرگ بودن حروف در آدرس سایت دقت کنید.

برطرف کردن مشکلات URL

برای داشتن یک آدرس اینترنتی خوب ، باید مشکلاتی را که باعث ایجاد مشکل در آدرس اینترنتی می شوند ، برطرف کنید تا سئو سایت شما به خوبی مدیریت شود. برای رفع مشکلات آدرس اینترنتی می توانید از یک فایل obots.txt استفاده کنید تا بتوانید دسترسی ربات های گوگل به Uniform Resource Locator را مشخص کنید. می توانید URL را با حذف پارامترهای غیر ضروری کوتاه کنید. با بررسی وب سایت خود ، می توانید لینک های خراب را پیدا کرده و آنها را حذف کنید. در این مورد ، URL مشکلی ندارد. زیرا با یافتن مشکلات و موانع موجود ، توانسته اید آنها را برطرف کرده و یک آدرس اینترنتی مناسب داشته باشید.

برطرف کردن مشکلات URL

چگونه URL مناسب سئو بسازیم؟

ما گفتیم که استفاده از url مناسب یکی از مهمترین و اساسی ترین معیارهای سئو است ، اما در ادامه قصد داریم به مواردی که برای نوشتن url مناسب نیاز دارید اشاره کنیم.

قبل از انجام هر کاری ، یک آدرس اینترنتی مبتنی بر سئو را با کلمه کلیدی اصلی خود تنظیم کنید و همه صفحات و محتوایی که تولید می کنید باید بر روی یک کلمه کلیدی متمرکز شود. فراموش نکنید که یکی از زمینه هایی که خزنده های گوگل به آن توجه زیادی می کنند آدرس صفحات شما است.

یکی دیگر از مواردی که پس از انتخاب کلمه کلیدی باید انجام دهید این است که url آن صفحه را بهینه کنید ، به این معنی که:

 • url با موضوع محتوای شما در ارتباط بوده و حتما از کلمه کلیدی در آن استفاده شده باشدبدون اینکه هیچگونه حرف اضافه ای در آن وجود داشته باشد.
 • از اوردن و استفاده از کلمات و حروف اضافه همچون “از، ، و، برای و…” در آدرس صفحه خود جدا خودداری کنید
 • به خاطر داشته باشید که کاربران و خزنده های گوگل ترجیح می دهند که آدرس url ها کوتاه باشد پس سعی کنید از url های کوتاه همراه با کلمات کلیدی استفاده کنید.

حرف آخر

در مقاله امروز ، به شما گفتیم ، سئو چیست؟ چگونه می توان یک url خوب برای صفحات سایت خود ایجاد کرد. همانطور که در این مقاله ذکر کردیم از آدرس صفحات سایت خود استفاده کنید. ما سعی کرده ایم نکات ساده ای در مورد ایجاد url به شما ارائه دهیم و امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

آموزش

url چیستآدرس اینترنتی مبتنی بر سئواساسی ترین معیارهای سئوبرطرف کردن مشکلات URLبهینه سازی url سایتچگونه URL مناسب سئو بسازیمچند نمونه urlراه های بهینه سازی url سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *